۱۴۰۰ سه شنبه ۲۵ خرداد
راهنمای امور آموزشی دانشجویان

راهنمای امور آموزشی دانشجویان

 

- مرحله ثبت نام:

1- مرحله احراز هویت

2- بررسی فرم های ثبت نام

3- بررسی مدرک تحصیلی

4- بررسی وضعیت نظام وظیفه

5- بررسی وضعیت مالی

6- بررسی پرونده

 

 

- مرحله انتخاب واحد:

1- اخذ برگ انتخاب واحد از مسئول رشته

2- تکمیل برگه انتخاب واحد توسط خود دانشجو

3- کنترل انتخاب واحد توسط مسئول رشته

4- کنترل انتخاب واحد توسط مدیر گروه

5- ثبت انتخاب واحد در کامپیوتر

6- مراجعه به امور مالی جهت اطلاع ار مقدار بدهی

7- مراجعه به بانک و پرداخت هزینه و اخذ فیش

8- تحویل فیش به امور مالی و اخذ پرینت

 

 

- مرحله صدور مرخصی:

1- تقاضای مرخصی به صورت کتبی ، دو هفته قبل از شورع انتخاب واحد

2- در صورت موافقت پرداخت شهریه ثابت

3- اخذ پرینت مرخصی تحصیلی

 

- مرحله اقدام برای مشروطین و اخراجی

1- کنترل وضعیت تحصیلی دانشجو توسط آموزش

2- اعمال قوانین آئین نامه آموزشی

3- در صورت داشتن شرایط مشروطی ، ارسال نامه به منزل دانشجو

4- در صورت تکرار مشروطی و کسب شرایط اخراجی ، نامه به منطقه و در صورت تائید تسویه حساب با دانشگاه

 

      

- مرحله ثبت نام با تاخیر :

1- مراجعه به آموزش واحد دانشگاهی و اخذ فرم ثبت نام با تاخیر

2- در صورت موافقت با تحصیل ، مرحله ثبت نام را انجام دهد و اضافه بر مرحله ثبت نام واریز 100000 ریال به شماره حساب 1486 بانک ملی تهران شعبه زبر جد و برای ترم هایی که مراجعه ننموده است  مرخصی تحصیلی اخذ نماید.

3- اگر مدت تاخیر در ثبت نام تا یک سال تحصیلی باشد با موافقت واحد دانشگاهی ثبت نام می نماید در صورتی که تاخیر در ثبت نام بیش از یک سال تحصیلی باشد با موافقت دبیرخانه منطقه 3 دانشگاه آزاد اسلامی ثبت نام انجام می شود.

 

 

ثبت نام : ابتدا مبلغ شهریه دروس متغیر و ثابت طبق بخشنامه سازمان وارد سیستم شهریه می شود بعد از ثبت نام اولیه انتخاب واحد دانشجو  توسط آموزش پرینتی که شامل تعداد واحد ها و مبلغ پرداختی می باشد تحویل دانشجو داده می شود و دانشجو به امور مالی شهریه مراجعه کرده دراین  قسمت پس از واریز وجه نقد یا ارائه مدارک مثبته در خصوص اخذ وام ، تقسیط و تخفیف ، نامه های ارسالی از کمیته امداد و بنیاد شهید و یا مجوز مستقیم از ریاست دانشگاه مجوز ثبت مالی برای دانشجو انجام گرفته و پرینت نهایی به دانشجو ارائه می گردد.

 

حذف و اضافه : در زمان حذف و اضافه دانشجو با مجوز از معاونت آموزشی و با ارائه پرینت جدید به قسمت شهریه مبلغ بدهکاری یا بستانکاری خود را دریافت می کند.

 

مرخصی : با درخواست مرخصی از دانشجو و تایید آن توسط معاونت آموزشی و ارائه یک تصویر از آن به امور مالی پرداخت شهریه ثابت برای ایشان ثبت و دریافت می گردد.

 

تخفیف : دستور تخفیف طبق بندهای بخشنامه با دستور مستقیم ریاست انجام گرفته و پس از آن برای کسر بدهی از دانشجو به قسمت شهریه دانشجوئی ارائه می گرد.

 

 

 

تقسیط و وام دانشجویی :

تقسیط شهریه دانشجویی طبق آخرین بخشنامه سازمان مرکزی با دستور معاونت اداری و مالی به صندوق رفاه دانشجوئی ارائه می گردد که به صورت دریافت چک هایی با تاریخ های مشخص از دانشجو انجام می گردد در زمان ثبت نام وام تامین شهریه نیز به دانشجو ارائه می گردد که مدت زمان بازپرداخت آن 8 ماهه با ارائه مدارک از دانشجو و تشکیل پرونده در قسمت   صندوق رفاه و ارائه لیست از صندوق رفاه به قسمت شهریه از بدهی  دانشجو کم می گردد.

 

نقل و انتقال دانشجویی:

1- اخذ فرم درخواست انتقال / مهمان از امور دانشجویی

2- تحویل مدارک لازم و فرم درخواست در تاریخ مشخص شده به امور دانشجویی

3- بررسی درخواست ها در کمیته نقل و انتقالات

4- ثبت درخواست ها در سایت نقل و انتقالات و اخذ پرینت موافقت یا مخالفت

5- در صورت موافقت اخذ پرینت از امور دانشجویی و اخذ لیست دروس از آموزش مربوط جهت ثبت نام در واحد مقصد

6- بایگانی مدارک در پرونده دانشجو و امور دانشجویی

 

شرایط لازم برای اعلام فراغت از تحصیل:

1- اعلام اسامی دانشجویان ترم آخر توسط آموزش به دایره فارغ التحصیلان

2- بررسی پرونده های دانشجویان ترم آخر و بررسی مجوز های لازم و رعایت سرفصل توسط دایره فارغ التحصیلان و اعلام نواقص به آموزش جهت رفع نقص

3- بررسی پرونده توسط آموزش بعد از اعلام نمرات ترم آخر و تهیه چک لیست و تائید نمرات توسط دایره امتحانات و تحویل پرونده به قسمت فارغ التحصیلان

4- بررسی مجدد پرونده فارغ التحصیلان و مشخص کردن تاریخ فراغت از تحصیل و ابطال معافیت تحصیلی و معرفی فارغ التحصیلان (مشمولین) به حوزه نظام وظیفه

5-صدور گواهینامه موقت با اعتبار 6ماهه و تحویل آن به فارغ التحصیلان(در صورت ارائه تسویه حساب)

6- صدور دانشنامه و تحویل آن به فارغ التحصیلان(در صورت ارائه اصل گواهینامه موقت)

لازم به ذکر است که کلیه دانشجویان ترم آخر باید مدارک لازم جهت فراغت از تحصیل را جهت بررسی های لازم در شروع ترم آخر به کارشناس رشته و گروه مربوطه تحویل دهد در غیر این صورت مسئولیت برعهده دانشجو می باشد.

 

 

تربیت بدنی:

در حل حاضر تیم های ورزشی ذیل در واحد تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تالش فعالیت می کنند

1- تیم فوتسال

2- تیم فوتبال گل بزرگ

3- تیم کبدی

4- تیم هند بال خواهران

جنانچه دانشجویان در رشته ورزشی خاصی مهارت داشته باشند و چنانچه دانشگاه در رشته مورد نظر مربی داشته باشد با بررسی های لازم و تائید مربی و مسئول تربیت بدنی واحد (آقای طالع) می توانند به مسابقات منطقه 3 اعزام گردند.

 

 

سلف سرویس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تالش:

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تالش جهت رفاه حال دانشجویان ملزم به تهیه یک وعده نهار طبق استاندارد های دانشگاه آزاد اسلامی میباشد.

سلف دانشگاه واقع در محل سالن غذاخوري دانشگاه آزاد اسلامي مي باشد که طبق قرارداد تنظیمی با دریافت کلیه لوازم ملزم به تهیه غذا (یک وعده نهار)می باشد.

کلیه دانشجویان جهت گرفتن فیش غذا باید کارت سلف (کارتغذیه)همراه داشته باشند . جهت صدور کارت تغذیه یک قطعه عکس 4*3  پشت نویسی شده مورد نیاز می باشد.

سلف دانشگاه تمام ایام هفته به جز ایام تعطیل فقط از ساعت 11 الی 14 به دانشجویان خدمات ارائه می دهد ساعت فروش  ژتون (فیش غذا) روزهای شنبه – یکشنبه – دوشنبه – سه شنبه – چهارشنبه از ساعت 9 الی 30/10 صبح می باشد.

 

 

امور پژوهشی: در حال حاضر باشگاه پژوهشگران  جوان در این واحد دایر نمی باشد.

 

امور فرهنگی:

اردوهای فرهنگی : دانشگاه آزاد اسلامی سالی دو تا سه بار دانشجویان خواهر و برادر را به تفکیک برای اردوهای زیارتی و سیاحتی به مشهد مقدس ، قم ، جمکران ، مرقد امام  می برد که این اردوها در مناسبت های خاص خود انجام می شود . برای مثال دانشجویان را در ایام ارتحال امام به مرقد امام و در ایام ولادت و شهادت حضرت معصومه (س) به غم و جمکران  و در روزهای ولادت ائمه اطهار (ع) به مشهد مقدس می برند.

 

مسابقات فرهنگی و هنری :

دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص مناسبت های مختلف سال مثل شهادت استاد مطهری و ایام ولادت حضرت زهرا و روز زن مسابقه فرهنگی بین دانشجویان و همکاران برگزار می نماید و به قید قرعه به برندگان اول تا سوم جوایزی نیز اهدا می نماید و از بین آثار برتر جوایزی به دانشجویان اهدا می نماید .

 

نشریات دانشجویی :دانشجویان علاقه مند به کار فرهنگی و نشریات و مجله ویژه نامه می توانندمطالبی که مختص مناسبت های خاص می باشد  آماده نمایند و در اختیار دفتر فرهنگ قرار دهد تا بتوان نشریه دانشجویی را آماده نمود .

 

کانون قرآن و عترت:

در ابتدا به دانشجویان جهت شرکت در مسابقه قرآن و عترت اطلاع رسانی می نمائیم و پس از پر نمودن فرمهای مخصوص از آنها ثبت نام بعمل آورده  و زندگی نامه یکی از چهارده معصوم را  به دلخواه انتخاب نموده و آن کتاب را مطالعه می نمایند و از آنها آزمون به عمل می آید نفرات ممتاز اول تا سوم علاوه بر تخفیف شهریه در دانشگاه به مرحله دوم راه پیدا می نمایند .و در مرحله دوم نیز آزمون داده اگر قبول شدند جوایزی هم از واحد و هم از سازمان دریافت می نمایند و به مرحله اختتامیه  راه پیدا می کنند در مرحله اختتامیه دانشجویان در حمایشی با حضور دکتر جاسبی ریاست عالیه دانشگاه و مهندس خیر شمسی ریاست سازمان سما و معاون دانشگاه آزاد شرکت می نمایند و به نفرات برتر  سکه و جوایز نفیسی اهدا می شود.

 

 

ثبت نام و انتخاب واحد : از 99/06/01 الی 99/06/13
شروع كلاسها : از 99/06/15
حذف و اضافه : از 99/06/22 الی 99/06/27
پایان کلاسها : 99/10/04
بازه امتحانات : از 99/10/13 الی 99/10/25
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 171
تعداد بازدیدکنندگان ديروز : 129
تعداد بازدیدکنندگان در هفته : 1083
تعداد بازدیدکنندگان در ماه : 4215
تعداد بازدیدکنندگان در سال : 61089
تعداد کل بازدیدکنندگان : 531659
تعداد کاربران آنلاین : 25